Jak zaplanować imprezę firmową

seochess.pl 24 sierpnia 2022 Brak komentarzy

Jak zaplanować imprezę firmową

To już ta pora roku. Zanim się zorientujesz, firmy zaczną planować imprezy firmowe na nadchodzące święta. Są one zwykle wykonywane w imieniu pracowników, aby pobudzić moralną i zespołową współpracę. Zastanawiasz się więc, jak zaplanować imprezę firmową? Niepisaną zasadą jest rozpoczęcie etapu planowania 4-6 miesięcy przed spodziewaną datą eventu. Jeśli spodziewasz się ponad 125 gości, będziesz potrzebować sporo zasobów, a czas powinien zostać wydłużony do 6-9 miesięcy. W zależności od kultury korporacyjnej określ sposób, w jaki planujesz wydać pieniądze.

Lokalizacja

Musisz najpierw ustalić, ilu przybędzie gości. Ograniczy to wybór miejsca. Jeśli jesteś większą korporacją regionalną lub globalną, możesz potrzebować przestrzeni hotelowych. Jeśli jest to mniej skomplikowana impreza, firma może załatwić sprawę uroczystość w lokalnym obiekcie bankietowym. Jeśli masz gości spoza miasta (dyrektorów generalnych, członków zarządu, gości honorowych lub VIP), możesz zlokalizować imprezę firmową w pobliżu lotniska, aby ułatwić logistykę. Lokalizacja powinna być przeznaczona na największą część swojego budżetu; jednak istnieją inne czynniki, które są równie ważne.

Zespół

Zatrudnij odpowiedni zespół profesjonalnych dostawców usług. Będzie on w stanie bez wahania zrealizować Twoją wizję. Dostawcy, w tym catering świadczy o twojej reputacji. Słaby wybór może pozostawić złe wrażenie. Jest to drugi najważniejszy obszar, w którym należy zainwestować swój czas i energię. Drobne szczegóły mogą sprawić, że impreza firmowa może się nie udać.

Motyw

Wybierz spontaniczny motyw. Kiedy sprzedajesz produkt, musisz ustalić tożsamość swojej marki. Gdy planujesz i realizujesz udaną imprezę, musisz stworzyć motyw skupiony na Twojej firmie. Postaraj się wprowadzić do tematu historię swojej firmy i krótkoterminową wizję. Jest wiele miejsc, od których można zacząć, a dobrym sposobem jest przeprowadzenie burzy mózgów z niektórymi współpracownikami.

Zaangażowanie

Zaangażuj gości. Wszyscy wiemy, że jednym z głównych celów imprezy firmowej jest zwiększenie umiejętności budowania zespołu i morale pracowników. Świetnym sposobem na uzyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej jest newsletter skierowany do wszystkich uczestników. Możesz również wysłać masową wiadomość e-mail z linkiem do ankiety na konkretne tematy. Im bardziej skoncentrujesz imprezę firmową wokół swoich pracowników, tym bardziej udane będzie to wydarzenie.

Kreatywność

Ostatnią radą jest bycie kreatywnym. Z byciem odpowiedzialnym za imprezę firmową wiąże się wiele stresu. Obawa przed tym, co się stanie często paraliżuje naszą wyobraźnię. Często jednak to najlepszy wybór. Będziesz zaskoczony komplementami, które otrzymasz, jeśli zaskoczysz wszystkich nieszablonowością. Możliwości są nieograniczone. Jeśli więc chcesz pozostawić trwałe wrażenie na swoich gościach, pamiętaj o nich i wybierz motyw, który zaskoczy wszystkich, łącznie z Tobą!