Planowanie ślubu – wybór fotografa ślubnego

seochess.pl 16 grudnia 2022 Brak komentarzy

Planowanie ślubu – wybór fotografa ślubnego

Po ustaleniu terminu, wyborze miejsca, idealnej sukni; kolejną najważniejszą decyzją jest wybór fotografa, który udokumentuje najważniejszy dzień w Twoim życiu. Fotograf jest wizualnym gawędziarzem, dokumentującym każdy szczegół Twojego dnia, aby na zawsze stał się częścią historii Twojej rodziny. Nie mogę przecenić, jak ważne jest zatrudnienie odpowiedniego fotografa.

Oto kilka pytań, które powinieneś zadać każdemu fotografowi, z którym przeprowadzasz wywiad przedślubny.

  1. Kiedy zarezerwować fotografa ślubnego? Spróbuj zarezerwować fotografa ślubnego co najmniej 6 miesięcy przed datą ślubu.
  2. Jakiego stylu fotografii ślubnej szukasz? Skup się na tym co kochasz, w końcu te wspomnienia zostaną z Tobą na zawsze. Jeśli szukasz fotografa ślubnego w bardziej dokumentalnym stylu – upewnij się, że znajdziesz kogoś, kto podziela Twoją wizję. Niezależnie od Twojego stylu, powinieneś wybrać fotografa, który udokumentuje całą historię Twojego ślubu.
  3. Czy muszę spotkać się z fotografem przed zarezerwowaniem go? Zdecydowanie zalecamy spotkanie z fotografem przed podpisaniem umowy. Fotograf ślubny jest z Tobą na każdym kroku w dniu ślubu, dlatego bardzo ważne jest, aby upewnić się, że podoba Ci się jego osobowość. Dobry fotograf nie tylko robi świetne zdjęcia; ale poradził sobie z wieloma sytuacjami w dniu ślubu. Może być uspokajającą siłą w bardzo gorączkowy dzień. Wesela w miejscu docelowym są z pewnością popularne, Jeśli nie możesz spotkać się osobiście, kontakt telefoniczny będzie idealny.
  4. Co należy omówić na tym spotkaniu? Przeglądając stronę internetową fotografa, masz całkiem dobre wyczucie tego, kim on jest i jaka jest nasza wizja fotografowania ślubu. Spotkanie osobiste pozwala samemu dotknąć dzieła, przekonać się o jakości gotowego produktu. Spotkając się osobiście, możesz zobaczyć kompletne śluby, w tym księgi próbne i prawdziwe albumy ślubne. Oglądając te przedmioty, zobaczysz spójność fotografa opowiadającego historie ślubne swoich klientów poprzez zdjęcia, od ślubu do ślubu. Przeglądając te próbki, zobaczysz, czy fotograf dostarcza spójne zdjęcia z całego dnia! Bardzo ważne jest upewnienie się, że fotograf ślubny nie tylko pokazuje Ci swoją kolekcję największych hitów na swojej stronie internetowej – chcesz zobaczyć kilka kompletnych historii ślubnych – od początku do końca! Upewnij się, że przykładowa relacja pokazana przez fotografa ślubnego jest taka, jak sobie wyobrażasz.
  5. O czym należy porozmawiać podczas rozmowy kwalifikacyjnej z moim fotografem ślubnym? Budżet, przegląd pakietów: co jest zawarte w różnych pakietach, ceny albumów, wybór albumów, aktualizacje, dodatki, opcje a la carte. Musisz znać ogólny harmonogram i podać szczegóły dla fotografa, aby zapewnić najdokładniejszą wycenę dla Twoich potrzeb w zakresie fotografii ślubnej.
  6. Co powinno znaleźć się w umowie? Umowa powinna odzwierciedlać wszystko, co ustaliliśmy podczas spotkania lub rozmowy telefonicznej, nie pozostawiać żadnych dwuznaczności. Umowa powinna odzwierciedlać datę ślubu, wybór pakietu, logistykę np. gdzie się zgłosić, ile godzin obejmuje, opis ubezpieczenia i wszelkie inne szczegóły, które chcesz uwzględnić. Umowa będzie również odzwierciedlać wpłaconą kaucję, należne saldo oraz zasady zwrotu/anulowania. Fotograf powinien również zawrzeć w umowie sformułowanie dotyczące własności zdjęć. Jest to zazwyczaj jedno z najczęściej zadawanych nam pytań!
  7. Po podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku, co dzieje się między tym dniem a dniem ślubu? Około miesiąca przed dniem ślubu fotograf powinien skontaktować się z Wami w celu omówienia szczegółów dnia – ważne jest, aby wszyscy byli na tej samej stronie medalu. Wolimy spotykać się osobiście, jeśli czas na to pozwala, jeśli nie, z pewnością możemy omówić te kwestie w 20-30 minutowej rozmowie telefonicznej. Fotograf powinien poprosić Cię o zidentyfikowanie kluczowych osób obecnych i skomentowanie wszelkich specjalnych historii, które mogą uczynić zdjęcia bardziej przejmującymi dla opowiedzenia Twojej historii. Staramy się zdobyć jak najwięcej wiedzy, w tym rozpoznanie miejsca ślubu (zakładając, że jest to praktyczna opcja).
  8. Co wydarzy się w dniu ślubu? Będziesz pięknie wyglądać, dobrze się bawić, poślubić osobę swoich marzeń, a my to udokumentujemy!
  9. Co dzieje się po ślubie? Kiedy powinniśmy spodziewać się zdjęć? Różni się to w zależności od fotografa. Ale standardem branżowym jest to, że w ciągu kilku tygodni do miesiąca po ślubie powinieneś mieć dostęp do swoich pamiątek. W epoce cyfrowej pierwsze spojrzenie zwykle odbywa się online w galerii chronionej hasłem. Zwykle album z edytowanymi obrazami (książka próbna) będzie dostępny szybko. Oczywiście wszystko zależy od tego, co uzgodniłeś w umowie. Czas dostawy albumu uzależniony jest od terminowości wyboru zdjęć i weryfikacji projektu – łączny czas od tego momentu to zazwyczaj kilka miesięcy.
  10. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zatrudnianiu fotografa ślubnego, jest to, że zdjęcia pozostaną częścią historii Twojej rodziny na zawsze – więc wybierz sercem!