Śluby i wesela w 2022 – poradnik i trendy 

monia 17 maja 2022 Brak komentarzy

Śluby i wesela w 2022 – poradnik i trendy 

Najpiękniejsze wesele, to bez wątpienia takie, które wynika z marzeń i oczekiwań pary młodej. To przecież ich dzień i jeśli Pani Młoda uwielbia stokrotki, to właśnie one powinny być główną częścią dekoracji na stołach czy nawet bukietu weselnego. Można jednak podpatrzyć też, co w modzie weselnej piszczy i pójść w kierunku najnowszych trendów. Co jest więc hitem weselnym w sezonie 2022 /2023?

To jest Wasz dzień i niech wszyscy o tym wiedzą

Od kilku lat panuje moda na personalizację przyjęcia weselnego i to nie tylko na zaproszeniach, etykietach czy na dekoracji, zdobiącej miejsce Państwa Młodych. Potrzeba czegoś więcej i dziś niezwykle oryginalnym ale też wyjątkowym pomysłem jest np. stworzenie ścieżki z historii znajomości Państwa Młodych. To mogą być krótkie anegdotki, powiązane też z gośćmi weselnymi albo nawet pojedyncze zdania, które będą opowiadać o całej znajomości Pary Młodej. Fajnym pomysłem jest też ściana ze zdjęciami Nowożeńców, postawiona w centralnym miejscu sali weselnej. Modne są też spersonalizowane upominki dla gości, z osobistą dedykacją czy podpisem. Takie drobnostki zbudują niezwykłą atmosferę i sprawią, że ten dzień będzie naprawdę niezapomniany dla wszystkich.

Wesele w plenerze – bawimy się na świeżym powietrzu

Czymasztermin.pl

Czymasztermin.pl / Wesele w plenerze – sprawdź najnowsze trendy / Blog

Pawilony ogrodowe, stare stodoły ale też urocza panorama w górskim klimacie coraz bardziej animuje, by na wesele wybrać właśnie taką scenerię. I w najnowszych trendach plener zdecydowanie zyskuje coraz więcej zwolenników i w miesiącach, kiedy pogoda dopisuje można zorganizować całkiem inne przyjęcie np. nad jeziorem, w górach, a nawet na plaży nad morzem. W razie mniej sprzyjających warunków atmosferycznych sprawdzi się pawilon ogrodowy czy specjalny namiot. W połączeniu z polnymi kwiatami, lampionami i rozwieszonymi lampkami klimat zwłaszcza po zmierzchu będzie niezwykle romantyczny i wyjątkowy

Stół szwedzki i kameralne przyjęcie – to jest w cenie w 2022 roku!

Danie Weselne

Jeśli zastanawiasz się nad weselnym menu, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę hit ostatnich lat – stół szwedzki albo zyskujący na popularności stół wiejski. Zachęcające wyglądem, ułożeniem, ale też samymi dekoracjami sery, owoce, warzywa, wędliny czy mięsa z pewnością znajdą wielu smakoszy i miłośników tradycyjnej i nieco bardziej wysublimowanej kuchni. Na takim stole można serwować regionalne smakołyki, a obok nich owoce morza czy choćby sushi. Coraz częściej odchodzi się też od wielkich imprez na rzecz kameralnych przyjęć, w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

Niebieski, zielony a może różowy – jakie kolory goszczą na weselach?

Oczywiście biel, ale dekoracje ładnie zaprezentują się także w bardziej zdecydowanych akcentach. To jednak nie musi być tylko pudrowy róż, w 2022 roku atrakcyjna jest też butelkowa zieleń, błękit w kolorze bezchmurnego nieba, czerwień lub bordo. Kolory można delikatnie mieszać ze sobą jak i hołdować jednej barwie. Modny jest też szary, który szczególnie kapitalnie łączy się z różem, złotem i zielenią.

 

Kategorie : Ślub i wesele